Aktualności

Pożegnanie klas trzecich

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Pożegnanie klas trzecich

Praktyczne i organizacyjne względy sprawiły, iż w tym roku szkolnym żegnaliśmy trzecie klasy w tym samym dniu, co pierwsze i drugie. Uroczystość ta ma specjalny charakter, bo to już nie tylko powitanie kolejnych wakacji, ale witanie kolejnego etapu w życiu, to czas podsumowań, refleksji  i pożegnań, no i co za tym idzie morza wylanych łez.

Trzecioklasistom, którzy kolejno wychodzili po swoje świadectwa, dyplomy i wyróżnienia towarzyszyli rodzice.  Nasi absolwenci otrzymali również nagrody, dyplomy i upominki za działalność dodatkową i sukcesy sportowe.

Gimnazjalistką roku została Luiza Luchowska, a specjalne wyróżnienie pani dyrektor za całokształt działalności i osobowość otrzymał Rafał Sopel.

Ze strony władz samorządowych najlepsze życzenia złożył absolwentom obecny na uroczystości Naczelnik Wydziału Gospodarki, Ekologii i Nieruchomości, pan Adam Zioło.

Uroczystość zamknęło jeszcze jedno pożegnanie. Pracę w gimnazjum skończył w tym roku szkolnym wikary, ksiądz Andrzej Przybyła. Symboliczna wiązanka kwiatów wręczona w imieniu grona i uczniów, przez panią dyrektor Małgorzatę Sinicką, była życzeniem powodzenia w kolejnym etapie sprawowania duszpasterskiej posługi.

Jolanta Flakowska

© Gimnazjum w Korfantowie